Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

Aktualności | Najnowsze informacje

Menu

Odnośniki

Treść strony

Informacja dla mieszkańców Dzierżążna, Borowa i Sitna

W związku ze znacznym wzrostem poboru wody w ostatnich dniach, mogą nastąpić spadki ciśnienia wody i okresowe przerwy w jej dostawie. Apelujemy o racjonalne gospodarowanie wodą. Prosimy podlewanie ogródków i trawników, napełnianie przydomowych basenów czy mycie samochodów wykonywać w godzinach nocnych.


Jednocześnie informujemy, że twa modernizacja ujęcia wody w Dzierżążnie, która rozwiąże problem niedoborów wody. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca 2021 r.


W przypadku konieczności skorzystania z dostępu do wody podczas przerw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o uruchomi dla mieszkańców mobilny punkt poboru wody.


Za powstałe utrudnienia przepraszamy wszystkich naszych odbiorców

wodomierz elektroniczny jako podlicznik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów informujemy o możliwości zamontowania wodomierza ze zdalnym odczytem jako podlicznika na podlewanie ogrodu. W takim przypadku nie muszą Państwo kontaktować się z nami w celu podania stanu wodomierza, gdyż będzie on odczytywany radiowo przez naszych pracowników

Montaż wodomierza oraz plombowanie jest za DARMO, natomiast klient ponosi koszt samego wodomierza, który wynosi 159,90 zł brutto.

Więcej informacji udziela Biuro Obsługi Klienta – 58 681 04 54 wew. 44

 

PRACA

KPWiK Sp. z o. o. w Kartuzach poszukuje pracownika na stanowisko:

 

MONTER SIECI WODOCIĄGOWEJ z uprawnieniami

- wymagane prawo jazdy kat. B i C,

- mile widziane uprawnienia operatora koparki

 

 

Informacja dla mieszkańców wsi Kolonia, Sianowska Huta i części wsi Głusino zaopatrywanych w wodę z SUW w Kolonii

W związku z pogorszeniem się jakości wody pod względem bakteriologicznym w systemie  wodociągowym, Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. uruchamia okresową dezynfekcję sieci wodociągowej. W efekcie po 25 listopada może się zmienić smak  i zapach wody. Dezynfekcja będzie prowadzona do odwołania wraz  z  równoległym płukaniem sieci.
Woda w trakcie dezynfekcji będzie systematycznie badana i będzie bezpieczna dla zdrowia i przydatna do spożycia. Zaleca się picie wody po przegotowaniu.
Przepraszamy Odbiorców za wszelkie niedogodności wynikające z naszych działań. 

Komunikat

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników, biura oraz kasa KPWiK będą nieczynne dla interesantów


Kontakt z pracownikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie

telefon  (58) 681-04-54

e-mail: kpwik@kpwik.kartuzy.pl

telefon alarmowy 994

Kasa nieczynna

KASA BĘDZIE NIECZYNNA

DO ODWOŁANIA

Rachunki za wodę prosimy wpłacać na indywidualne rachunki bankowe wyszczegolnione na swojej fakturze.

Za utrudnienia przepraszamy.

 • -

Chroń wodomierz przed mrozem

W związku z sezonem zimowym, przypominamy o obowiązku prawidłowego zabezpieczenia wodomierza głównego i instalacji wodociągowej przed zamarznięciem.

Licznik wody można osłonić styropianem, matą izolacyjną lub wełną mineralną. Zabezpieczyć należy  także rury wodociągowe. W tym przypadku skuteczne są pianki termoizolacyjne.

Jeżeli już dojdzie do zamarznięcia wody w wodomierzu (zostanie on uszkodzony i rozszczelni się), należy to niezwłocznie zgłosić. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 58 681 04 054 lub pod bezpłatnym numerem alarmowym 994.

Po przyjęciu zgłoszenia KPWiK Sp. z o.o. wymieni wodomierz, jednak jeśli został on uszkodzony z winy właściciela nieruchomości, będzie to usługa płatna.

 • Dofinansowanie z WFOŚiGW

Oczyszczalnia z dofinansowaniem WFOŚiGW w Gdańsku

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że realizacja zadania pn. „Przebudowa instalacji technologicznych budynku krat w oczyszczalni ścieków w Kartuzach w zakresie zmniejszenia energochłonności i poprawy efektywności pracy” jest dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Koszt całkowity zadania wynosi – 916 000,00 zł netto

Kwota dofinansowania wynosi 40% jego kosztów kwalifikowanych

Dotacja WFOŚiGW w formie pożyczki – 366 400 zł netto

Opis zadania:

 1. Wymiana istniejącej, zużytej technicznie kraty schodkowej o dużej awaryjności oraz prasy do skratek na kratę schodkową najnowszej generacji wraz z praso-płuczką zapewni większą skuteczność odwadniania i prasowania skratek, co zmniejszy strumień odpadów i dostosuje stan skratek do wymogów formalnych. Nowe urządzenia charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością i zapewnią:
 • Redukcję masy skratek: 65 – 75%
 • Stopień odwodnienia skratek: 35 – 45% s.m.
 1. Zastosowanie rezerwowej mechanicznej kraty zgrzebłowej z automatycznym usuwaniem skratek do praso-płuczki skratek w miejsce kraty ręcznej wraz ze zmechanizowaniem kierowania strumienia ścieków na podstawową i rezerwową kratę poprawia efektywność pracy związaną z usuwaniem skratek.
 2. Wymianę istniejącego separatora piasku na wirowy separator płuczkę piasku, co zapewni większą skuteczność odwadniania piasku oraz wypłukiwanie części organicznych zanieczyszczeń zawartych w pulpie piaskowej. Nowe urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością i zapewni:
 • Redukcję zanieczyszczeń organicznych: ≤ 3% strat przy prażeniu
 • (straty przy prażeniu w nadawie poniżej 20%)
 • Efektywność separacji: 95% (dla uziarnienia ≥0.2 mm)
 • Stopień odwodnienia piasku: nie mniej niż 85%
 1. Odprowadzenie wypłukanych części organicznych poza część mechaniczną oczyszczalni ścieków co zapobiega zjawisku kumulowania się zanieczyszczeń, przez co poprawia się efektywność pracy układu technologicznego.
 2. Wymianę istniejących pomp piaskowych na pompy najnowszej generacji, odporne na zatykanie. Pompy odporne na zatykanie charakteryzują się wyższą stałą sprawnością, w przeciwieństwie do aktualnie eksploatowanych pomp, których sprawność okresowo maleje w wyniku możliwości gromadzenia się zanieczyszczeń. Wyższa stała sprawność pomp przekłada się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.
 3. Zastosowane pompy charakteryzują się zastosowaniem nowych rozwiązań materiałowych (m.in. lepszą izolacją silnika), co również generuje zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

www.wfosifw.gdansk.pl

 

 • -

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Szanowni Państwo,


KPWiK Sp z o.o. w świetle przepisów jest administratorem Państwa danych osobowych. To oznacza, że odpowiadamy za ich wykorzystanie w sposób bezpieczny, zgodny z umową oraz obowiązującymi przepisami.


W związku z powyższym pragniemy poinformować o wprowadzeniu zmian w polityce prywatności. Zmiana wynika z konieczności dostosowania naszych działań do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

 • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kartuzach, 
 • dane będą przetwarzane w celu  obsługi bieżących rozliczeń za wodę i kanalizację oraz windykacyjnych w formie elektronicznej i papierowej,
 • dane nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz wymienionym w niniejszym zawiadomieniu,
 • przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich modyfikowania.

Informujemy, że KPWiK przetwarza Państwa dane osobowe w postaci imienia, nazwiska, adresu,  adresu e-mail, numeru telefonu, Pesel, NIP, adresu przyłączonej do sieci nieruchomości oraz danych dotyczących bieżących rozliczeń finansowych z tyt. zużytej wody i należności za kanalizację.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia bieżących rozliczeń finansowych oraz windykacyjnych i mogą być udostępniane urzędom administracji publicznej, sądom powszechnym, organom egzekucyjnym, służbom prawnym KPWiK  - procesorom oraz oficjalnym bazom dłużników.

Mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa. 
 

 • -
 • -

Polecenie zapłaty

Polecenie Zapłaty

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi Polecenie Zapłaty to nowoczesny i wygodny sposób płatności za rachunki, dzięki któremu nie trzeba poświęcać czasu na wizytę w banku czy na poczcie, ani pamiętać o terminach wykonania przelewu internetowego. Należność jest przekazywana automatycznie z rachunku bankowego Klienta w określonym terminie.

Kontakt Biuro obsługi klienta i lokalizacja siedziby spółki

Stopka