Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

Aktualności | Najnowsze informacje

Menu

Odnośniki

Treść strony

Zmiana godzin pracy kasy

Informujemy, że od 1 maja zmieniają się godziny pracy kasy.

Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00

wodomierz elektroniczny jako podlicznik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów informujemy o możliwości zamontowania wodomierza ze zdalnym odczytem jako podlicznika na podlewanie ogrodu. W takim przypadku nie muszą Państwo kontaktować się z nami w celu podania stanu wodomierza, gdyż będzie on odczytywany radiowo przez naszych pracowników

Montaż wodomierza oraz plombowanie jest za DARMO, natomiast klient ponosi koszt samego wodomierza, który wynosi 147,60 zł brutto.

Więcej informacji udziela Biuro Obsługi Klienta – 58 681 04 54 wew. 44

 

E-Faktura

Odbiorcy, którzy zdecydują się na otrzymywanie e-faktury proszeni są o dodanie adresu: boksprzedaz@bip.kpwik.kartuzy.pl do kontaktów. Ważne jest, aby dodanie nastąpiło z serwera macierzystego a nie z programu pocztowego takiego jak np. Outlook lub Thunderbird . W przypadku, gdy nasz adres nie znajdzie się w kontaktach odbiorcy, faktury mogą być odrzucane przez pocztę nie z winy KPWiK.

Chroń wodomierz przed mrozem

W związku z sezonem zimowym, przypominamy o obowiązku prawidłowego zabezpieczenia wodomierza głównego i instalacji wodociągowej przed zamarznięciem.

Licznik wody można osłonić styropianem, matą izolacyjną lub wełną mineralną. Zabezpieczyć należy  także rury wodociągowe. W tym przypadku skuteczne są pianki termoizolacyjne.

Jeżeli już dojdzie do zamarznięcia wody w wodomierzu (zostanie on uszkodzony i rozszczelni się), należy to niezwłocznie zgłosić. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 58 681 04 054 lub pod bezpłatnym numerem alarmowym 994.

Po przyjęciu zgłoszenia KPWiK Sp. z o.o. wymieni wodomierz, jednak jeśli został on uszkodzony z winy właściciela nieruchomości, będzie to usługa płatna.

Informacja dla mieszkańców Borowa

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że od 19 lutego 2018r. pracownicy Spółki będą dokonywać wymian wodomierzy w Borowie
Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54
Prosimy o udostępnienie pomieszczeń z wodomierzami.

Mieszkańców pozostałych miejscowości, którym nie wymieniono wodomierzy, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu umówienia się na wymianę licznika.

Informacja dla mieszkańców Kartuz

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że od 29 stycznia 2018r. pracownicy Spółki będą dokonywać wymian wodomierzy na terenie Kartuz.
Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54
Prosimy o udostępnienie pomieszczeń z wodomierzami.

Mieszkańców pozostałych miejscowości, którym nie wymieniono wodomierzy, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu umówienia się na wymianę licznika.

Płatności internetowe

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, iż w ramach współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową uruchomiło usługę płatności internetowych Paybynet umożliwiającą opłacanie faktur z internetowego Biura Obsługi Klienta iBOK.

Paybynet to usługa szybkich płatności internetowych, umożliwiająca realizację płatności za transakcje wykonane online bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego lub urzędu.

Dane przelewu są automatycznie wypełniane przez system, co minimalizuje ryzyko błędów, a tym samym odciąża systemy bankowe.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej https://www.kir.pl

Wybierz e-fakturę i płać mniej

Klienci, którzy zdecydują się na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną objęci zostaną niższą stawką abonamentową.

Wysokość stawek można sprawdzić na stronie cena wody i ścieków

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54

Zapłać rachunki w punktach oznaczonych logo „Moje rachunki”

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.  informuje, iż za faktury wystawiane od 23.08.2016 roku, istnieje możliwość zapłaty w punktach oznaczonych logo „Moje rachunki”. Więcej informacji na temat punktów z logo „Moje rachunki” można znaleźć na stronie internetowej: http://www.billbird.pl/lokalizator

Lista punktów na terenie Gminy Kartuzy i okolicach, gdzie istniej możliwość zapłaty za nasze faktury:

Nazwa punktu

Adres

Gmina

Kod pocztowy

Województwo

"KABE"

Dzierżążno ul. Kartuska 2c

Kartuzy

83-332

pomorskie

Nasz Sklep

Grzybno ul. Długa 2

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep Mięsny "Schabik"

Kartuzy os. gen. Józefa Wybickiego 3a

Kartuzy

83-300

pomorskie

Punkt Przyjmowania Płatności w Sieci VIA

Kartuzy ul. 3 Maja 2

Kartuzy

83-300

pomorskie

"Małpka" Spółka Akcyjna

Kartuzy ul. Dworcowa 4

Kartuzy

83-300

pomorskie

Stefczyk Finanse

Kartuzy ul. Dworcowa 5

Kartuzy

83-300

pomorskie

Kolektura Lotto

Kartuzy ul. Dworcowa 8

Kartuzy

83-300

pomorskie

Stacja Paliw PKN Orlen

Kartuzy ul. Gdańska 26 A

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep Spożywczo Monopolowy

Kartuzy ul. Leśna 9

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep "Anda"

Sianowo Kolonia 24

Kartuzy

83-328

pomorskie

Delikatesy

Staniszewo 22

Kartuzy

83-328

pomorskie

„Ted” Groszek

Ostrzyce ul. Droga Kaszubska 50

Somonino

83-311

pomorskie

Stacja Paliw PKN Orlen

Somonino

Somonino

83-312

pomorskie

 

Kasa czynna dłużej

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, od 6 czerwca wydłużamy w poniedziałki godziny otwarcia Kasy w siedzibie spółki.

Nowe godziny pracy kasy:
poniedziałek od 7:00 do 17:00
wtorek-piątek od 7:00 do 14:00

Przedłużenie godzin pracy kasy wprowadzamy na okres próbny do końca roku. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmnie zastosujemy je na stałe.

Informacja dla mieszkańców Kartuz, Sitna, Kalisk, Grzybna, Prokowa i Łapalic

Informujemy, iż na terenach miejscowości Kartuzy, Sitno, Kaliska, Grzybno, Prokowo i Łapalice, inkasenci nie będą już pobierali gotówki za wystawione przez Spółkę faktury. Płatności za zużytą wodę i odprowadzone ścieki prosimy regulować na konto bankowe podane na fakturach lub w kasie przedsiębiorstwa przy ul. Mściwoja II 4 w Kartuzach. Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7-14. 

Informacja dotycząca wystawiania faktur

Informujemy, iż od dnia 1 czerwca 2016 roku faktura za zużytą wodę i odprowadzanie ścieków nie będzie wystawiana na żądanie odbiorcy w tym samym dniu.

Po złożeniu w pokoju nr 5 (Sekretariat) stosownego wniosku faktura zostanie wystawiona i przesłana pocztą lub e-mailem w ciągu 7 dni.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54

indywidualny numer rachunku bankowego

Informujemy, iż z dniem 18.04.2016 każdemu klientowi został nadany indywidailny numer rachunki bankowego, na który należy wpłacać należności. Szczegółowy numer konta będzie widniał na fakturach wystawionych od 18.04.2016. Prosimy o dokonywanie przelewów na nowe numery kont.

Polecenie zapłaty

Polecenie Zapłaty

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi Polecenie Zapłaty to nowoczesny i wygodny sposób płatności za rachunki, dzięki któremu nie trzeba poświęcać czasu na wizytę w banku czy na poczcie, ani pamiętać o terminach wykonania przelewu internetowego. Należność jest przekazywana automatycznie z rachunku bankowego Klienta w określonym terminie.

Od 10 marca w kasie Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest możliwość dokonania płatności kartą.

Kontakt Biuro obsługi klienta i lokalizacja siedziby spółki

Stopka

Licencja: CC BY 3.0

ilość odwiedziń strony: 2906