Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

Aktualności | Najnowsze informacje

Menu

Odnośniki

Treść strony

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Informacja dla Łapalice i części Prokowa (Mokre Łąki) zaopatrywanych w wodę z SUW w Łapalicach.

W związku z pogorszeniem się jakości wody pod względem bakteriologicznym  w części  systemu  wodociągowego,   Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. uruchamia okresową dezynfekcję sieci wodociągowej. W efekcie po 5 grudnia może się zmienić smak i zapach wody. Dezynfekcja będzie prowadzona do odwołania wraz z równoległym płukaniem sieci.
Woda w trakcie dezynfekcji będzie systematycznie badana i będzie bezpieczna dla zdrowia i przydatna do spożycia. Zaleca się picie wody po przegotowaniu.
Przepraszamy Odbiorców za wszelkie niedogodności wynikające z naszych działań. 
 

Nowe zdroje w Kartuzach i Staniszewie

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamontowało zdroje uliczne na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach i przy Szkole Podstawowej w Staniszewie. To już kole tego typu udządzenia w naszej Gminie, zdroje znajdują się również w Parku A. Majkowskiego, przy Domu Rzemiosła na ul. Klasztornej oraz Deptaku.

Zdroje uliczne to dobry sposób na utrzymanie higieny oraz schłodzenia się w upalne dni. Szczególnie przy placach zabaw, gdzie można także umyć ręce. Dodatkowo woda, która znajduje się w zdrojach ulicznych nadaje się do spożycia. Spełnia wymogi Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Nowy zdrój w Parku przy ul. Majkowskiego

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamontowało w Parku na ul. Majkowskiego przy placu zabaw zdrój uliczny tzw. Pawełka. 

Zdroje uliczne to dobry sposób na utrzymanie higieny oraz schłodzenia się w upalne dni. Szczególnie przy placach zabaw, gdzie można także umyć ręce. Dodatkowo woda, która znajduje się w zdrojach ulicznych nadaje się do spożycia. Spełnia wymogi Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Szanowni Państwo,


KPWiK Sp z o.o. w świetle przepisów jest administratorem Państwa danych osobowych. To oznacza, że odpowiadamy za ich wykorzystanie w sposób bezpieczny, zgodny z umową oraz obowiązującymi przepisami.


W związku z powyższym pragniemy poinformować o wprowadzeniu zmian w polityce prywatności. Zmiana wynika z konieczności dostosowania naszych działań do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kartuzach, 
  • dane będą przetwarzane w celu  obsługi bieżących rozliczeń za wodę i kanalizację oraz windykacyjnych w formie elektronicznej i papierowej,
  • dane nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz wymienionym w niniejszym zawiadomieniu,
  • przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich modyfikowania.

Informujemy, że KPWiK przetwarza Państwa dane osobowe w postaci imienia, nazwiska, adresu,  adresu e-mail, numeru telefonu, Pesel, NIP, adresu przyłączonej do sieci nieruchomości oraz danych dotyczących bieżących rozliczeń finansowych z tyt. zużytej wody i należności za kanalizację.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia bieżących rozliczeń finansowych oraz windykacyjnych i mogą być udostępniane urzędom administracji publicznej, sądom powszechnym, organom egzekucyjnym, służbom prawnym KPWiK  - procesorom oraz oficjalnym bazom dłużników.

Mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa. 
 

Zmiana godzin pracy kasy

Informujemy, że od 1 maja zmieniają się godziny pracy kasy.

Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00

wodomierz elektroniczny jako podlicznik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów informujemy o możliwości zamontowania wodomierza ze zdalnym odczytem jako podlicznika na podlewanie ogrodu. W takim przypadku nie muszą Państwo kontaktować się z nami w celu podania stanu wodomierza, gdyż będzie on odczytywany radiowo przez naszych pracowników

Montaż wodomierza oraz plombowanie jest za DARMO, natomiast klient ponosi koszt samego wodomierza, który wynosi 147,60 zł brutto.

Więcej informacji udziela Biuro Obsługi Klienta – 58 681 04 54 wew. 44

 

E-Faktura

Odbiorcy, którzy zdecydują się na otrzymywanie e-faktury proszeni są o dodanie adresu: boksprzedaz@bip.kpwik.kartuzy.pl do kontaktów. Ważne jest, aby dodanie nastąpiło z serwera macierzystego a nie z programu pocztowego takiego jak np. Outlook lub Thunderbird . W przypadku, gdy nasz adres nie znajdzie się w kontaktach odbiorcy, faktury mogą być odrzucane przez pocztę nie z winy KPWiK.

Płatności internetowe

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, iż w ramach współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową uruchomiło usługę płatności internetowych Paybynet umożliwiającą opłacanie faktur z internetowego Biura Obsługi Klienta iBOK.

Paybynet to usługa szybkich płatności internetowych, umożliwiająca realizację płatności za transakcje wykonane online bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego lub urzędu.

Dane przelewu są automatycznie wypełniane przez system, co minimalizuje ryzyko błędów, a tym samym odciąża systemy bankowe.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej https://www.kir.pl

Wybierz e-fakturę i płać mniej

Klienci, którzy zdecydują się na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną objęci zostaną niższą stawką abonamentową.

Wysokość stawek można sprawdzić na stronie cena wody i ścieków

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54

Zapłać rachunki w punktach oznaczonych logo „Moje rachunki”

Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.  informuje, iż za faktury wystawiane od 23.08.2016 roku, istnieje możliwość zapłaty w punktach oznaczonych logo „Moje rachunki”. Więcej informacji na temat punktów z logo „Moje rachunki” można znaleźć na stronie internetowej: http://www.billbird.pl/lokalizator

Lista punktów na terenie Gminy Kartuzy i okolicach, gdzie istniej możliwość zapłaty za nasze faktury:

Nazwa punktu

Adres

Gmina

Kod pocztowy

Województwo

"KABE"

Dzierżążno ul. Kartuska 2c

Kartuzy

83-332

pomorskie

Nasz Sklep

Grzybno ul. Długa 2

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep Mięsny "Schabik"

Kartuzy os. gen. Józefa Wybickiego 3a

Kartuzy

83-300

pomorskie

Punkt Przyjmowania Płatności w Sieci VIA

Kartuzy ul. 3 Maja 2

Kartuzy

83-300

pomorskie

"Małpka" Spółka Akcyjna

Kartuzy ul. Dworcowa 4

Kartuzy

83-300

pomorskie

Stefczyk Finanse

Kartuzy ul. Dworcowa 5

Kartuzy

83-300

pomorskie

Kolektura Lotto

Kartuzy ul. Dworcowa 8

Kartuzy

83-300

pomorskie

Stacja Paliw PKN Orlen

Kartuzy ul. Gdańska 26 A

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep Spożywczo Monopolowy

Kartuzy ul. Leśna 9

Kartuzy

83-300

pomorskie

Sklep "Anda"

Sianowo Kolonia 24

Kartuzy

83-328

pomorskie

Delikatesy

Staniszewo 22

Kartuzy

83-328

pomorskie

„Ted” Groszek

Ostrzyce ul. Droga Kaszubska 50

Somonino

83-311

pomorskie

Stacja Paliw PKN Orlen

Somonino

Somonino

83-312

pomorskie

 

Kasa czynna dłużej

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, od 6 czerwca wydłużamy w poniedziałki godziny otwarcia Kasy w siedzibie spółki.

Nowe godziny pracy kasy:
poniedziałek od 7:00 do 17:00
wtorek-piątek od 7:00 do 14:00

Przedłużenie godzin pracy kasy wprowadzamy na okres próbny do końca roku. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmnie zastosujemy je na stałe.

Informacja dla mieszkańców Kartuz, Sitna, Kalisk, Grzybna, Prokowa i Łapalic

Informujemy, iż na terenach miejscowości Kartuzy, Sitno, Kaliska, Grzybno, Prokowo i Łapalice, inkasenci nie będą już pobierali gotówki za wystawione przez Spółkę faktury. Płatności za zużytą wodę i odprowadzone ścieki prosimy regulować na konto bankowe podane na fakturach lub w kasie przedsiębiorstwa przy ul. Mściwoja II 4 w Kartuzach. Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7-14. 

Informacja dotycząca wystawiania faktur

Informujemy, iż od dnia 1 czerwca 2016 roku faktura za zużytą wodę i odprowadzanie ścieków nie będzie wystawiana na żądanie odbiorcy w tym samym dniu.

Po złożeniu w pokoju nr 5 (Sekretariat) stosownego wniosku faktura zostanie wystawiona i przesłana pocztą lub e-mailem w ciągu 7 dni.

Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Klienta - 58 681 04 54

indywidualny numer rachunku bankowego

Informujemy, iż z dniem 18.04.2016 każdemu klientowi został nadany indywidailny numer rachunki bankowego, na który należy wpłacać należności. Szczegółowy numer konta będzie widniał na fakturach wystawionych od 18.04.2016. Prosimy o dokonywanie przelewów na nowe numery kont.

Polecenie zapłaty

Polecenie Zapłaty

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi Polecenie Zapłaty to nowoczesny i wygodny sposób płatności za rachunki, dzięki któremu nie trzeba poświęcać czasu na wizytę w banku czy na poczcie, ani pamiętać o terminach wykonania przelewu internetowego. Należność jest przekazywana automatycznie z rachunku bankowego Klienta w określonym terminie.

Kontakt Biuro obsługi klienta i lokalizacja siedziby spółki

Stopka

Licencja: CC BY 3.0

ilość odwiedziń strony: 4190